Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty

Modelarstwo - hobby - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
SKUP AUT KOSCIERZYNA

SKUP AUT KOSCIERZYNA

Kościerzynapomorskie 15 000 2021-04-05
znajdzto.pl / ... / Modelarstwo / Modele samochodów
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu MODELARSTWO z województw: Zobacz ogłoszenia z działu MODELARSTWO z miast:

Modelarstwo

 

Modelarstwo polega na odwzorowywaniu przedmiotów występujących w rzeczywistym świecie w wersji zminiaturyzowanej. Nazywane jest także modelarstwem redukcyjnym.

 

Modelarstwo jest obecnie bardzo popularnym hobby, choć pasjonatami składania modeli jest głównie płeć męska. W powojennej historii najprężniej w Polsce rozwijało się modelarstwo lotnicze, które obecnie uznawane jest za dziedzinę sportu. Budowane są latające miniatury szybowców, śmigłowców i samolotów, które biorą udział w zawodach międzynarodowych. Obecnie w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju modele do składania - od prostych form po skomplikowane wielomodułowe konstrukcje. Hobby to cieszy się popularnością ze względu na wielką przyjemność, jaką daje samodzielne złożenie miniaturowego modelu wozu wojskowego, czołgu, okrętu czy samolotu. Modele mogą być wykonane z plastiku lub kartonu. Niektórzy, bardziej zaawansowani modelarze, decydują się także na samodzielne tworzenie modelu z różnych materiałów tylko na podstawie posiadanych planów lub ulepszają już złożone modele z gotowych zestawów. Pasjonaci modelarstwa spośród wielu zalet, które posiada to hobby, wskazują przede wszystkim możliwość odcięcia się od spraw codziennych podczas sklejania, wycinania i składania modelu. Ponadto w trakcie klejenia modelu utrwalają się pozytywne cechy, np. cierpliwość, dokładność czy opanowanie. Rodzajów modelarstwa jest obecnie wiele. Wśród modelarzy nie brakuje także osób, które interesują się tzw. modelarstwem figurkowym, czyli zbieraniem miniatur postaci, które pierwotnie były dołączane do zestawów modelarskich. Ze względu na tematykę składanych modeli wyróżnia się zatem modelarstwo kołowe, np. składanie samochodów i pociągów, modelarstwo lotnicze i kosmiczne, w tym rakietowe, modelarstwo okrętowe lub modelarstwo RC, w którym modelarz kieruje modelem za pomocą zdalnego układu sterowania.

Proszę czekać - ładowanie treści...