Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU

Toporzysko

600 000

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

G- K MONTER

Gdynia

SKUP ŻYTA

Sadki

Audi A4 b6
Audi A4 b6

Jemielnica

8 000

Filatelistyka, znaczki pocztowe - hobby - ogłoszenia znajdzto.pl (5)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
różne znaczki

różne znaczki

Gdyniapomorskie 5,00 2018-09-15
znajdzto.pl / ... / Filatelistyka / Znaczki zagraniczne
Znaczki  1966

Znaczki 1966

Myszkówśląskie 10 2018-09-13
znajdzto.pl / ... / Filatelistyka / Znaczki polskie
Znaczki 1963

Znaczki 1963

Myszkówśląskie 10 2018-09-13
znajdzto.pl / ... / Filatelistyka / Znaczki polskie
Znaczki 1965

Znaczki 1965

Myszkówśląskie 10 2018-09-13
znajdzto.pl / ... / Filatelistyka / Znaczki polskie
Znaczki 1964

Znaczki 1964

Myszkówśląskie 10 2018-09-13
znajdzto.pl / ... / Filatelistyka / Znaczki polskie
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu FILATELISTYKA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu FILATELISTYKA z miast:

Kolekcjonowanie znaczków i filatelistyka to nie to samo

 

Zbieranie znaczków było jednym z najpopularniejszych hobby w okresie PRL-u. Jeszcze wiele osób posiada klasery wypełnione po brzegi małymi obrazkami i z sentymentem do nich wraca.

 

Kolekcjonowanie znaczków pocztowych jest rodzajem hobby, które polega na zbieraniu nie tylko samych znaczków, ale i datowników okolicznościowych, całości pocztowych, całostek i kopert FDC. Słowo filatelistyka zostało wprowadzone w 1864 roku i wywodzi się z języka greckiego philein i ateleia, co oznacza właśnie zamiłowanie do znaczków. W Polsce Dzień Filatelisty przypada na 6 stycznia. Tego dnia bowiem powstał w 1893 roku w Krakowie Klub Filatelistów. Jednak samej czynności zbierania znaczków pocztowych nie można nazwać filatelistyką. Kolekcjoner znaczków pozostaje nim do momentu, aż nie zacznie zgłębiać historii swoich zbiorów, zasad doboru i wyboru egzemplarzy do kolekcji, serii wydawniczych, itp. Największą wartością dla prawdziwych pasjonatów znaczków są te wyjątkowe, rzadko spotykane egzemplarze, które mają w sobie coś, co wyróżnia je spośród innych znaczków, np. zmieniony kolor czy błędy w druku.  Co więcej, aby być filatelistą, nie trzeba wcale posiadać własnej kolekcji znaczków. Filateliści często zgłębiają wiedzę o znaczkach, ich pochodzeniu, znakach szczególnych na podstawie różnych dostępnych źródeł. Obecnie kolekcjonowanie znaczków jest już mniej popularne, zbierane są najczęściej serie kolekcjonerskie emitowane przez Pocztę Polską z okazji świąt lub ważnych wydarzeń. Niektórzy kolekcjonerzy wyszukują na aukcjach i w ogłoszeniach wyjątkowych egzemplarzy znaczków, których wartość szybko rośnie, a dla nabywcy jest to rodzaj inwestycji. Mimo iż wiele kolekcji nie przedstawia większej wartości kolekcjonerskiej, dla ich właścicieli mają często dużą wartość sentymentalną. Znaczki mogą bowiem kojarzyć się z różnymi wydarzeniami w życiu, np. zakupione na wycieczce zagranicznej, zamiast przyklejone do pocztówki, zostały dołączone do kolekcji znaczków z podróży.

Proszę czekać - ładowanie treści...