Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Filatelistyka, znaczki pocztowe - hobby - ogłoszenia znajdzto.pl (5)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Znaczki  1966

Znaczki 1966

Myszkówśląskie 10 2019-04-16
znajdzto.pl / ... / Filatelistyka / Znaczki polskie
Znaczki 1965

Znaczki 1965

Myszkówśląskie 10 2019-04-16
znajdzto.pl / ... / Filatelistyka / Znaczki polskie
Znaczki 1963

Znaczki 1963

Myszkówśląskie 10 2019-04-16
znajdzto.pl / ... / Filatelistyka / Znaczki polskie
Znaczki 1964

Znaczki 1964

Myszkówśląskie 10 2019-04-16
znajdzto.pl / ... / Filatelistyka / Znaczki polskie
klaser

klaser

Gdyniapomorskie 5,00 2019-04-14
znajdzto.pl / ... / Filatelistyka / Klasery
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu FILATELISTYKA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu FILATELISTYKA z miast:

Kolekcjonowanie znaczków i filatelistyka to nie to samo

 

Zbieranie znaczków było jednym z najpopularniejszych hobby w okresie PRL-u. Jeszcze wiele osób posiada klasery wypełnione po brzegi małymi obrazkami i z sentymentem do nich wraca.

 

Kolekcjonowanie znaczków pocztowych jest rodzajem hobby, które polega na zbieraniu nie tylko samych znaczków, ale i datowników okolicznościowych, całości pocztowych, całostek i kopert FDC. Słowo filatelistyka zostało wprowadzone w 1864 roku i wywodzi się z języka greckiego philein i ateleia, co oznacza właśnie zamiłowanie do znaczków. W Polsce Dzień Filatelisty przypada na 6 stycznia. Tego dnia bowiem powstał w 1893 roku w Krakowie Klub Filatelistów. Jednak samej czynności zbierania znaczków pocztowych nie można nazwać filatelistyką. Kolekcjoner znaczków pozostaje nim do momentu, aż nie zacznie zgłębiać historii swoich zbiorów, zasad doboru i wyboru egzemplarzy do kolekcji, serii wydawniczych, itp. Największą wartością dla prawdziwych pasjonatów znaczków są te wyjątkowe, rzadko spotykane egzemplarze, które mają w sobie coś, co wyróżnia je spośród innych znaczków, np. zmieniony kolor czy błędy w druku.  Co więcej, aby być filatelistą, nie trzeba wcale posiadać własnej kolekcji znaczków. Filateliści często zgłębiają wiedzę o znaczkach, ich pochodzeniu, znakach szczególnych na podstawie różnych dostępnych źródeł. Obecnie kolekcjonowanie znaczków jest już mniej popularne, zbierane są najczęściej serie kolekcjonerskie emitowane przez Pocztę Polską z okazji świąt lub ważnych wydarzeń. Niektórzy kolekcjonerzy wyszukują na aukcjach i w ogłoszeniach wyjątkowych egzemplarzy znaczków, których wartość szybko rośnie, a dla nabywcy jest to rodzaj inwestycji. Mimo iż wiele kolekcji nie przedstawia większej wartości kolekcjonerskiej, dla ich właścicieli mają często dużą wartość sentymentalną. Znaczki mogą bowiem kojarzyć się z różnymi wydarzeniami w życiu, np. zakupione na wycieczce zagranicznej, zamiast przyklejone do pocztówki, zostały dołączone do kolekcji znaczków z podróży.

Proszę czekać - ładowanie treści...