Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU

Toporzysko

600 000

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

G- K MONTER

Gdynia

SKUP ŻYTA

Sadki

Audi A4 b6
Audi A4 b6

Jemielnica

8 000

Aparaty fotograficzne cyfrowe i analogowe - ogłoszenia znajdzto.pl (3)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
BŁĄD APARATU SONY A35 A33 A37 A55 A57 NAPRAWA Kraków

BŁĄD APARATU SONY A35 A33 A37 A55 A57 NAPRAWA Kraków

Krakówmałopolskie 1,00 2018-09-25
znajdzto.pl / ... / Aparaty cyfrowe / Lustrzanki
aparat fotograficzny Jay- Tech

aparat fotograficzny Jay- Tech

Gdyniapomorskie 20 2018-09-15
znajdzto.pl / ... / Aparaty cyfrowe / Aparaty kompaktowe
aparat AGFA

aparat AGFA

Gdyniapomorskie 20 2018-09-15
znajdzto.pl / ... / Aparaty analogowe / Aparaty kompaktowe
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu APARATY FOTOGRAFICZNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu APARATY FOTOGRAFICZNE z miast:

Kolekcje starych aparatów fotograficznych

 

Hobby związane z fotografią nie musi wiązać się tylko z robieniem zdjęć i rozwijaniem umiejętności w tym zakresie. Fotografia to także aparaty i  sztuka ich kolekcjonowania.

 

Do rozwoju myśli technicznej i produkcji aparatów fotograficznych w dużej mierze przyczynili się także polscy konstruktorzy. Warto wspomnieć choćby nazwisko Józefa Zielińskiego, który w I poł. XIX wieku był pierwszym zawodowym fotografem, zaś Władysław Małachowski w 1875 roku wykonał zwijaną światłoczułą bromosrebrową emulsję kolodionową na podłożu papierowym. Co ciekawe, wynalazek ten został opracowany 13 lat przed wprowadzeniem błon Kodaka. Jednym z pierwszym konstruktorów migawki szczelinowej w 1883 roku był z kolei Stanisław Jurkowski. Pierwszym polskim zakładem optycznym była w 1921 roku Fabryka Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg i S-ka. W kolejnych dziesięcioleciach produkowano aparaty K-28, Monarex, Toporex, Widok 1932, Boleś, Filma, Korona, Sida-Optika, Druh, Fenix czy Alfa. W Polsce nadal nie brakuje miłośników starych aparatów fotograficznych, choć liczba prawdziwych kolekcjonerów starego sprzętu sukcesywnie maleje. Aparaty analogowe wypierane są przez nowoczesny sprzęt cyfrowy, a części czy klisze do tradycyjnych aparatów są coraz trudniej dostępne. Cennym źródłem informacji o zabytkowych egzemplarzach aparatów jest obecnie internet oraz magazyny branżowe. Miłośnicy starych aparatów fotograficznych w poszukiwaniu rzadko już spotykanych modeli aparatów mogą przeglądać aukcje internetowe oraz ogłoszenia w prasie i w sieci. Także na forach internetowych, związanych z fotografią, właściciele zabytkowego sprzętu fotograficznego oferują do sprzedaży rzadkie egzemplarze aparatów. Przeważnie są to osoby, które nie zajmują się kolekcjonowaniem sprzętu fotograficznego, jednak chciałyby, aby stary sprzęt trafił w ręce prawdziwego miłośnika aparatów. Wśród ogłoszeń o sprzedaży zabytkowych aparatów fotograficznych można znaleźć takie okazy, jak aparat wielkoformatowy FKD z 1961 roku, Sinar X 4X5, Voigtlander Brillant czy Welta Trio Pronto z lat 30. XX wieku  

 

Proszę czekać - ładowanie treści...