Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Aparaty fotograficzne cyfrowe i analogowe - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
aparaty fotograficzne

aparaty fotograficzne

Gdyniapomorskie 20 2020-05-19
znajdzto.pl / ... / Aparaty cyfrowe / Aparaty kompaktowe
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu APARATY FOTOGRAFICZNE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu APARATY FOTOGRAFICZNE z miast:

Kolekcje starych aparatów fotograficznych

 

Hobby związane z fotografią nie musi wiązać się tylko z robieniem zdjęć i rozwijaniem umiejętności w tym zakresie. Fotografia to także aparaty i  sztuka ich kolekcjonowania.

 

Do rozwoju myśli technicznej i produkcji aparatów fotograficznych w dużej mierze przyczynili się także polscy konstruktorzy. Warto wspomnieć choćby nazwisko Józefa Zielińskiego, który w I poł. XIX wieku był pierwszym zawodowym fotografem, zaś Władysław Małachowski w 1875 roku wykonał zwijaną światłoczułą bromosrebrową emulsję kolodionową na podłożu papierowym. Co ciekawe, wynalazek ten został opracowany 13 lat przed wprowadzeniem błon Kodaka. Jednym z pierwszym konstruktorów migawki szczelinowej w 1883 roku był z kolei Stanisław Jurkowski. Pierwszym polskim zakładem optycznym była w 1921 roku Fabryka Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg i S-ka. W kolejnych dziesięcioleciach produkowano aparaty K-28, Monarex, Toporex, Widok 1932, Boleś, Filma, Korona, Sida-Optika, Druh, Fenix czy Alfa. W Polsce nadal nie brakuje miłośników starych aparatów fotograficznych, choć liczba prawdziwych kolekcjonerów starego sprzętu sukcesywnie maleje. Aparaty analogowe wypierane są przez nowoczesny sprzęt cyfrowy, a części czy klisze do tradycyjnych aparatów są coraz trudniej dostępne. Cennym źródłem informacji o zabytkowych egzemplarzach aparatów jest obecnie internet oraz magazyny branżowe. Miłośnicy starych aparatów fotograficznych w poszukiwaniu rzadko już spotykanych modeli aparatów mogą przeglądać aukcje internetowe oraz ogłoszenia w prasie i w sieci. Także na forach internetowych, związanych z fotografią, właściciele zabytkowego sprzętu fotograficznego oferują do sprzedaży rzadkie egzemplarze aparatów. Przeważnie są to osoby, które nie zajmują się kolekcjonowaniem sprzętu fotograficznego, jednak chciałyby, aby stary sprzęt trafił w ręce prawdziwego miłośnika aparatów. Wśród ogłoszeń o sprzedaży zabytkowych aparatów fotograficznych można znaleźć takie okazy, jak aparat wielkoformatowy FKD z 1961 roku, Sinar X 4X5, Voigtlander Brillant czy Welta Trio Pronto z lat 30. XX wieku  

 

Proszę czekać - ładowanie treści...